17:Lipca
Ruckus Networks od niedawna oferuje punkt dostępowy M510. Jest to pod wzgledem dostępnych funkcji dodatkowych i wyposażenia unikalny AP, któremu warto poświęcić osobny artykuł.
Ruckus M510 zgodny jest z normami Wi-Fi 802.11b/g/n/ac i obsługuje pasma 2.4GHz oraz 5GHz, interesujące jest jego wyposażenie dodatkowe - M510 posiada dwa gniazda SIM pozwalające na instalację dwóch kart operatorów GSM/LTE. Sieć komorkowa zapewnia dostęp do internetu, zaś możliwość skorzystania z dwóch różnych operatorów znacznie podnosi niezawodność takiego rozwiązania. Dodatkowo AP posiada oczywiście standardowe gniazda Ethernet 1GbE. Przełączanie między dostepem Ethernet a GSM/LTE odbywa się całkowicie automatycznie. Warto dodać, że zgodność AP z polskimi operatorami sieci komórkowych zostala pozytywnie zweryfikowana w praktyce. Druga ciekawą cechą jest wyposażenie M510 w odbiornik GPS, pozwala to na wykorzystanie AP w środowiskach mobilnych (np. środkach komunikacji miejskiej). Także z myślą o takich zastosowaniach AP wyposażono w dodatkowe złącze zasilania 12V.
Ważniejsze parametry M510 to:
- Praca w trybie 2x2:2 w obydwu zakresach 2.4GHz i 5GHz
- Obsługa transmisji danych w sieci komórkowej LTE FDD: Max 150Mbps (DL)/Max 50Mbps (UL) oraz LTE TDD: Max 130Mbps (DL)/Max 35Mbps (UL); UMTS: DC-HSDPA: Max 42Mbps (DL); HSUPA: Max 5.76Mbps (UL); WCDMA: Max 384Kbps (DL)/Max 384Kbps (UL)
- Dwie anteny LTE
- Lokalizacja zodna z: GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo
- Obsługa BeamFlex+oraz trybu MU-MIMO (Multi User MIMO), w którym AP może jednocześnie obslugiwać transmisje kilku użytkowników
- Dwa gniazda Ethernet 2 x 1GbE / RJ-45 oraz Port USB
- Zasilanie poprzez PoE lub dwa warianty łącza 12V (jack i terminal block)
M510 jak i pozostałe AP Ruckusa jest wyposażony w technologię anten adaptacyjnych BeamFlex+, dzięki inteligentnym, dwuzakresowym antenom kierunkowym, jest w stanie dynamicznie tworzyć 64 unikalne wzorów "ustawienia anten", zmniejszając interferencje fal radiowych o ponad 15dB, jednocześnie zmniejszając również interferencje między kanałami.
Nowy AP jest w pełni zgodny z wcześniej stosowanymi technologiami i standardami: może być zarządzany zarówno przez kontroler kontroler SmartZone lub pracować w trybie "standalone"; realizuje autoryzację w trybach: Hotspot, Hotpsot 2.0, Captiv Portal oraz WISPr; obsługuje technologie: ChannelFly, Airtime Fairness, SmartCast, SmartRoam, SmartMesh i tunelowania L2TP, GRE i Soft GRE.
Obszar zastosowań M510 obejmuje np.: biura i oddziały ternowe, punkty sprzedaży zlokalizowane w miejscach z trudnym dostępem do kablowego internetu, środki komunikacji (autobusy, pociagi), ale także środowiska IoT (tj. internetu rzeczy), w których obsługiwane są różnego rodzaju czujniki i układy wykonawcze
Więcej informacji: