Nowe AP Cambium Networks zgodne z Wi-Fi 7
24:Lipca
Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem dotyczącym punktów dostępowych Cambium Networks: http://www.wifi.com.pl/wifi/technologia-wifi/212-cambium-x7-35x
Tags: wifi
24:Lipca
Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem dotyczącym punktów dostępowych Cambium Networks: http://www.wifi.com.pl/wifi/technologia-wifi/212-cambium-x7-35x
12:Czerwca
Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem dotyczącym punktów dostępowych Ruckus Networks: https://www.wifi.com.pl/wifi/technologia-wifi/209-ruckus-wifi7aps
09:Czerwca
Wszystkim zainteresowanym technologią Wi-Fi 7 polecamy nowy artykuł w sekcji technicznej naszego portalu:
https://www.wifi.com.pl/wifi/technologia-wifi/208-wifi-wifi7
20:Czerwca
Wszystkim zainteresowanym poważnymi wdrożeniami WiFi polecamy artykuł dotyczący wdrożenia sieci bezprzewodowej na stadionie dla imprezy "Super Bowl". Bardzo interesujący jest wątek dotyczący porównania kosztów z pokryciem siecią 5G o analogicznych parametrach - byłoby 20x droższe!
https://stadiumtechreport.com/feature/wi-fi-scores-100x-data-increase-at-the-super-bowl-over-10-years-for-20x-less-money-than-5g
#wifi #5g
17:Lipca
Ruckus Networks od niedawna oferuje punkt dostępowy M510. Jest to pod wzgledem dostępnych funkcji dodatkowych i wyposażenia unikalny AP, któremu warto poświęcić osobny artykuł.
Ruckus M510 zgodny jest z normami Wi-Fi 802.11b/g/n/ac i obsługuje pasma 2.4GHz oraz 5GHz, interesujące jest jego wyposażenie dodatkowe - M510 posiada dwa gniazda SIM pozwalające na instalację dwóch kart operatorów GSM/LTE. Sieć komorkowa zapewnia dostęp do internetu, zaś możliwość skorzystania z dwóch różnych operatorów znacznie podnosi niezawodność takiego rozwiązania. Dodatkowo AP posiada oczywiście standardowe gniazda Ethernet 1GbE. Przełączanie między dostepem Ethernet a GSM/LTE odbywa się całkowicie automatycznie. Warto dodać, że zgodność AP z polskimi operatorami sieci komórkowych zostala pozytywnie zweryfikowana w praktyce. Druga ciekawą cechą jest wyposażenie M510 w odbiornik GPS, pozwala to na wykorzystanie AP w środowiskach mobilnych (np. środkach komunikacji miejskiej). Także z myślą o takich zastosowaniach AP wyposażono w dodatkowe złącze zasilania 12V.
17:Lipca
Ruckus Networks oferuje punkt dostępowy R730. Jest to jeden z pierwszych dostępnych na rynku AP klasy Enterprise zgodnych ze standardem 802.11ax, a jego zagregowana przepustowość osiąga 5 Gb/s. Urządzenie zapewnia teoretyczną maksymalną przepustowość 4.8 Gbps w paśmie 5 GHz oraz 1.148 Gbps w pasmie 2.4 GHz) i pracuje w trybie 8x8:8 w pasmie 5GHz 4x4:4 w paśmie 2.4GHz MU-MIMO (4/8 nadajników, 4/8 odbiorników, łącznie 12 strumienie danych). Ruckus R730 może obsługiwać do 1024 klientów bezprzewodowych. R730 przeznaczony jest do środowisk, w których kluczowa jest sprawna obsługa bardzo dużej liczby klientów. Obszar jego zastosowań obejmuje np. dworce lotnicze, sale koncertowe, stadiony, ale także środowiska IoT (tj. internetu rzeczy), w których obsługiwane są różnego rodzaju czujniki i układy wykonawcze.
31:Stycznia
Zapraszamy Państwa do skorzystania z projektu UE "WiFi4EU". W jego ramach samorządy otrzymują w prostej i niezbiurokratyzowanej procedurze "kupon" na implementację sieci Wi-Fi. Celem programu jest zapewnienie w krajach UE szerokiego dostępu do bezpłatnego internetu. Program jest otwarty dla lokalnych podmiotów publicznych – gmin, bibliotek, ośrodków zdrowia, itp. Fundusze z programu rozdzielane będą w sposób zachowujący równowagę pomiędzy krajami, według kolejności zgłoszeń.
Podstawowe fakty dotyczące aplikowania:
1. W ramach programu dofinansowanie otrzyma 6000 - 8000 samorządów lokalnych, budżet pojedynczego projektu to ok. 12 - 15 tys. Euro
2. Wnioski można składać wyłacznie przez internet. Strony projektu: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/factsheet-wifi4eu
3. Pierwszy termin składania wniosków przypada już na początek 2018 r.
4. Dofinansowanie obejmuje wyłącznie infrastrukturę Wi-Fi, pozostałe koszty - np. przyłącza internetowego i innej infrastruktuy musi ponieść beneficjent. Wdrożone rozwiązanie musi funkcjonować przez minimum 3-y lata.
Zachęcamy Państwa do aplikowania do programu WiFi4EU. Posiadamy gotowe wzorce rozwiązań dla instalacji Wi-Fi w ośrodkach publicznych takich jak: centra sportowe, biblioteki, teren otwarty, itd. Jednocześnie polecamy rozwiązania Wi-Fi znajdujące się w naszej ofercie. Polecamy zwłasza systemy Wi-Fi firmy Ruckus, które charakteryzuje:
Zasoby:
Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
08:września
Współczesne technologie transmisji danych oraz "usieciowienie" wielu urządzeń konsumenckch, takich jak telefony, telewizory, a nawet minibarki powoduje, że właściciele i zarządzający hotelami muszą na nowo przemyśleć strategię dostarczania różnorodnych mediów do gości. Dzięki rozwojowi techniki WiFi zadanie to sało się prostsze i jednoczęsnie tańsze. Wyspecjalizowany punkt dostępowy H320 produkcji Ruckus Wireless przeznaczony jest do zastosowań w hotelach. Umożliwia zbudowane wydajnej i efektywnej kosztowo infrastruktury sieciowej w pokojach gościnnnych. Charakteryzuja go: niska cena, wysoka wydajność, małe rozmiary, oraz wbudowany przełącznik Ethernet. H320 charakteryzuje się przepustowościa do 867 Mbps w paśmie 5 GHz. Może obsłużyć do 100 jednoczesnych połaczeń od bezprzewodowych użytkowników. Posiada 2x2:2 (dwa strumienie przestrzenne) dla 5 GHz i 1x1:1 dla 2.4 GHz. Jest zgodny ze standardem 802.11ac Wave2. ZoneFlex H320 jest wyposażony w technologię anten adaptacyjnych BeamFlex+, zmniejszając interferencje fal radiowych o ponad 15dB, jednocześnie zmniejszając również interferencje między kanałami.
Podstawowe parametry:
01:września
Ruckus Wireless oferuje punkt dostępowy ZoneFlex R720 przeznaczony do zapewnienia sieci WiFi w środowisku o dużym "zagęszczeniu" użytkowników takich jak np. stadiony, imprezy masowe, sale konferencyjne.R720 jest punktem dostępowym "high-end" o przepustowości do 1733 Mbps w paśmie 5 GHz, zgodny ze standardem 802.11ac wave 2 i posiadajacy interfejs Ethernet PoE o przepustowości 2,5 Gb . Może obsłużyć do 512 użytkowników i pozwala na tworzenia kanałów o szerokości do 160 MHz. System radiowy opiera się na czterech radiach odbiorczych i transmisyjnych dając w sumie cztery strumienie przestrzenne 4x4:4 MU-MIMO.
14:lutego
Firma Aerohive Networks, założona w 2006 roku, jest w Polsce ciągle stosunkowo mało znanym producentem rozwiązań bezporzewodowych Wi-Fi. Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję zapoznać się z jej produktami i dokonać wdrożenia u jednego z naszych klientów.
Nasz klient, mieszczący się w Warszawie dysponuje przestrzenią biurową obejmującą trzy piętra z salami konferencyjnymi i komputerowymi stanowiskami pracy. Na pokrycie tej powierzchni i zapewnienie odpowiedniej obsługi dla c.a. 120 użytkowników przeznaczyliśmy 10 AP oraz jeden zapasowy (na wypadek konieczności poprawy pokrycia lub obsługi większej liczby użytkowników). AP montowane były na suficie podwieszanym. Wymaganiem klienta było zapewnienie pełnej obsługi VoIP/Wi-Fi dla użytkowników – stosunkowo trudne wyzwanie dla projektanta sieci gdyż VoIP wymaga zapewnienia odpowiedniej jakości usługi (QoS) w zakresie opóźnień transmisji, co z kolei dla sieci w technologii 802.11 jest nietrywialne. Predictive Site Survey został wykonany przez nas dla siły sygnału -70 dBm, jako granicy działalności (naddatek). Już po wdrożeniu - po wykonaniu lokalnego Site Survey, okazało się, że osiagnięta siła sygnału jest lepsza niż zakładaliśmy. Z uwagi na to, że docelowi klienci systemu WiFi korzystali głównie z komputerów przenośnych i telefonów VoIP, uzyskanie takiej jakości sygnału było bardzo dobrą wiadomością.
Aerohive oferuje 11 różnych modeli AP, z których wybraliśmy AP-130 (rys.1), jako "środkowy" pod względem możliwości obsługi klientów, ceny i obsługi standardu 802.11ac. Mniej zaawansowane AP byłyby niewystarczające do obsługi biura o średnim zagęszczeniu użytkowników, natomiast droższe modele miałyby aż nadto niewykorzystanych możliwości. Właściwości AP zawierały się w następujących "ramach": 2x2:2 MIMO, dwie anteny wewnętrzne dookólne jednozakresowe 2,4GHz i dwie 5GHz, obsługa standardów: 802.11ac, dwuzakresowy, standardu PoE 802.3af, TxBF. Więcej informacji o produktach Aerohive można znaleźć na stronie producenta.
Rysunek 1 - AP-130 Na zdjęciu widać ścięty róg AP z zamontowaną wewnątrz diodą sygnalizującą status AP.
Pierwszą i zasadniczą różnicą w stosunku do producentów takich jak: CISCO, Ruckus czy HPE/Aruba z jaką stykamy się wdrażając po raz pierwszy rozwiązania Aerohive jest całkowicie inny pomysł na kontroler sieciowy, a mianowicie całkowity brak kontrolerów hardware'owych i przejście na kontroler chmurowy lub wirtualny. Jest to na pewno wygodne. Szczególnie, gdy posiada się wiele lokalizacji do zarządzania - tu bardzo przydatna staje się koncepcja "Hive" – tj.zarządzanie różnymi lokalizacjami z jednego konta administracyjnego. Nasz Klient zdecydował się na rozwiązanie chmurowe.
Kolejnym etapem wdrożenia jest tworzenie sieci, rozpoczynane od zapoznania się z AP i ich sposobem działania. Pierwszym zaskoczeniem jest brak fabrycznego adresu IP i brak konieczności zarządzania AP poprzez port ethernetowy. AP jest w ustawieniach fabrycznych skonfigurowany w ten sposób, by po podłączeniu do zasilania i sieci, automatycznie wyszukiwać lokalnego HM (HiveManager). W przypadku jego braku, przechodzi do wyszukiwania HMOL (HiveManager OnLine). Ze strony inżyniera pozostaje wprowadzenie AP do własnego HM poprzez podanie ich numerów seryjnych. AP otrzymuje następnie z serwera informację o HM, do którego powinien się podłączyć.
Rysunek 2 - Wizard do tworzenia polityk w HM NG (Next Generation
Po dodaniu AP do kontrolera jest on już podłączony i gotowy do konfiguracji. I tu natykamy się na kolejną niespodziankę – producent zastosował ręczny upload konfiguracji na AP. Krótko mówiąc – jeżeli popełnimy błąd to nie zostanie on zaimplementowany dopóki nie wgramy konfiguracji na punkty dostępowe. Jest to całkiem bezpieczne rozwiązanie zważywszy na sytuację, gdy operujemy na działającej sieci z podłączonymi użytkownikami. Można zaplanować upload na konkretną godzinę, co doskonale oszczędza czas i umożliwia rozpoczęcie prac konfiguracyjnych jeszcze w godzinach pracy członków firmy. Należało więc przystąpić do konfiguracji, po przejściu do zakładki "Configure" napotykamy bardzo przyjazny interfejs tworzenia "polityk" (rys.2) - możemy stworzyć politykę, która zawiera w sobie SSID i inne ustawienia ogólne, a następnie zaimportować konkretne polityki na konkretne AP. Tworzenie polityki i SSID odbywa się w pół-wizardzie, co bardzo usprawnia prace i jest bardzo przejrzyste i intuicyjne.
Na rysunku 3 widać możliwości wyboru metod uwierzytelniania użytkowników, możliwość wyboru metody szyfrowania oraz skorzystanie z Captive Portalu.
Rysunek 3 - Wizard tworzenia SSID wewnątrz polityki w HM NG
Rysunek 4 - Jedne z dostępnych podstawowych ustawień konfiguracyjnych
Wgranie konfiguracji na AP powinno zająć razem z restartem AP około minuty lub dwóch.
Oryginalne GUI i rozwiązanie kontrolerowe sprawia, że ich użytkowanie jest szybkie i wygodne. Wdrożenie można zrealizować w krótkim czasie, zaś żmudne czynności administracyjne są zautomatyzowane. Oceniamy rozwiązania Wi-Fi firmy Aerohive jako w pełni profesjonalne, stojące na podobnym poziomie funkcjonalności co oferta konkurencji z "górnej półki". Producentowi ciagle brak pewnych funkcji oferowanych przez konkurencję, np. Geo-lokalizacji jaką oferuje Ruckus oraz Aeroscout czy też profesjonalnych rozwiązań typu on-bording oferowanych przez HPE/Aruba (ClearPass) czy Ruckus (CloudPath), niemniej systemy Aerohie świetnie sprawdzaja się w typowych zastosowaniach biurowych klasy enterprise.
20:października
Po raz drugi braliśmy udział w europejskiej edycji konferencji Wireless LAN Professionals Conference, która w tym roku odbyła się w Budapeszcie. Konferencja ma charakter "vendor neurtal", tworzona jest przez profesjonalistów, dla profesjonalistów. W tym roku szczególnie interesujace były m.in. następujace tematy:
Najbardziej interesujące tematy z konferencji będziemy stopniowo referować na naszym portalu.
Więcej informacji:
30:maja
Interesujacy przeglądowy artykuł dotyczący przyszłości bezprzewodowych sieci WLAN w Computerworld: http://www.computerworld.pl/news/405431/Wi.Fi.nowe.standardy.i.bariery.ich.popularyzacji.html
21:Kwietnia
W kwietniu w Berlinie miała miejsce kolejna doroczna konferencja dla partnerów firmy Ruckus Wireless, w której jak zawsze braliśmy udział. Akcentem dominującym było połączenie się firm Brocade i Ruckus. Brocade Networks jest liczącym się producentem rozwiązań SAN i LAN (przełączniki Fibre Channel, przełączniki sieciowe Ethernet), tak więc synergia z największym niezależnym producentem sprzętu Wi-Fi jakim jest Ruckus powinna obydwu firmom jak i ich klientom przynieść znaczne korzyści.
Na konferencji dominowała tematyka związana z trendami rozwojowymi współczesnych sieci LAN i WLAN, tj.:
Ruckus z rozwiązaniami Wi-Fi 802.11ac wave 2, serią kontrolerów fizycznych (appliance), wirtualnych i rozproszonych (unleashed), oraz unikalną technologią radiową zdecydowanie wyprzedza konkurencję i pozostaje technologicznym i komercyjnym liderem rynku sieci Wi-Fi. W roku 2016 i 2017 można spodziewać się nowych, bardzo wydajnych punktów dostępowych wewnętrznych i zewnętrznych, szczególnie w zakresie "outdoor AP" należy spodziewać się "odswieżenia" oferty. Zapraszamy na nasze strony oraz strony producenta w celu zapoznania się z aktualną ofertą.
Zdjęcia z konferencji znajdują się na naszej stronie FB: https://www.facebook.com/ccosk/posts/995307640538454 - ZAPRASZAMY!
30:Listopada
Wirtualizacja sieci oraz sieci definiowane przez oprogramowanie to technologie stosunkowo nowe, ciągle nie "ustabilizowane" i będące obecnie przedmiotem rozgrywek takich gigantów jak: CISCO, VMWare, Juniper Networks, itp. Jednym z obszarów, w których realizacja idei wirtualizacji sieci nie doczekała się do tej pory implementacji są sieci Wi-Fi. Lukę tę postanowił wypełnić Ruckus Wireless z nowym systemem Virtual SmartZone Data Plane (vSZ-D). Sam system vSZ dostępny jest już od ponad roku i stanowi połączenie rozwijanych od lat platform kontrolerów Wi-Fi ZoneDirector (przeznaczonej do zastosowań Enterprise) oraz SCG i vSCG (Smart Cell Gateway) - przeznaczonej do zastosowań operatorskich. vSZ to zcentralizowane rozwiązanie służące do zarządzania sieciami WiFi każdej wielkości: uzasadnione jest jego wdrożenie w sieciach liczących od kilkudziesięciu do 1024 (w wersji vSZ-E) i 30 tysięcy AP (W klastrowanej wersji "High Scale" - vSZ-H).
Kontroler vSZ-Dataplane jest platformą "NFV" - Network Functions Virtualization, i pozwala na rozdzielenie warstwy zarządzania od warstwy transportującej ruch generowany przez klientów bezprzewodowych.
Oprogramowanie SZ-D wspiera tunelowanie danych z możliwością szyfrowania warstwy transmisyjnej, w tym tym szyfrowanie ruchu gościnnego, szyfrowane ruchu z urządzeń typu Point-of-Sale, ruchu VoIP oraz ruchu wymiany danych podczas przełączania użytkownika pomiędzy punktami dostępowymi (roaming). Zapewnia też skalowanie warstwy transmisji danych na poziomie 1Gbps, 10Gbps lub większej (w klastrach). System zapewnia automatyczne dostosowanie się do potrzeb transmisji danych z dynamiczną alokacją zasobów wraz ze wzrostem przepustowości.
vSZ-D oferowany jest jako rozwiązanie wirtualne pracujące pod kontrolą hypervisó VMware oraz KVM.
21:Września
Inżynierowie zajmujący się projektowaniem sieci Wi-Fi często konfrontują się z problemem, który użytkownicy określają jako niską wydajność i zrywanie połączeń w sieci bezprzewodowej mimo dobrego poziomu sygnału - i to mimo stosowania kosztownych AP klasy "enterprise". Przyczyny występowania takiego zjawiska zazwyczaj podsumować można następująco:
Często zapominamy, że komunikacja WiFi ma charakter silnie asymetryczny: nadajnik (AP) może dysponować mocą rzędu 30 dBm (1 W), podczas gdy moc nadajnika smartfona lub tabletu wynosi typowo 10 dBm (0.01 W) - a to głównie z uwagi na bezpieczeństwo i konieczność oszczędzania baterii.
Duża różnica mocy między AP a urządzeniem użytkownika jest usprawiedliwiona w sytuacji gdy gros ruchu sieciowego kierowana jest _do_ użytkownika; tak jest w przypadku "ściągania" danych z internetu. Jednakże w przypadku coraz bardziej typowym: publikowania zdjęć, filmów itp., charakter ruchu zmienia się - znaczna część danych kierowana jest _od_ użytkownika _do_ AP. Podobnie, coraz powszechniejsze urządzenia "inteligentne": kamery, sensory, itp. przesyłają coraz więcej danych do punktów dostępowych. Mamy więc do czynienia z sytuacją, w której AP "krzyczy", zaś nadajniki klienckie "szczepczą" - nie może to prowadzić do optymalnej transmisji.
10:Września
Richard Vijgen wykorzystuje aplikację tabletową do artystycznej wizualizacji sieci WiFi w trójwymiarowym odwzorowaniu - http://www.richardvijgen.nl/#architectureofradio Wizualizacje wyglądaja efektownie, jednak nie bazują na faktycznych pomiarach sygnału w przestrzeni, a tylko na standardowej informacji o dostępnych sieciach. Ciekawy projekt opisany na portalu HackaDay - http://hackaday.com/2015/09/08/see-actual-microwaves-no-more-faking-it/ pokazuje z kolei faktyczną wizualizację sieci radiowych na podstawie rzeczywistych pomiarów sygnału.
10:Lipca
Ruckus Wireless oferuje most bezprzewodowy (wireless bridge) służący do realizacji linii radiowych typu punkt-punkt (P2P) i punkt-wielepunktów (P2MP). Rozwiązanie to pozwala na zapewnienie szybkiego dostępu do sieci w lokalizacjach, w których zastosowanie łączności kablowej jest niemożliwe lub zbyt drogie. Wykorzystanie nielicencjonowanego pasma WiFi 5 GHz znacząco redukuje koszt łączności w stosunku do specjalizowanych systemów działających w paśmie licencjonowanym. Nowy system P300 wykorzystuje standard 802.11ac co powoduje, że łącze bezprzewodowe jest szybsze, bardziej niezawodne i wydajniejsze od podobnych rozwiazań bazujących na 802.11n.
Więcej informacji:
01:czerwca
Testy przeprowadzone przez organizację Chorwackich Sieci Naukowych i Akademickich (Croatian Academic and Research Network - CARNet ) wykazały ogromną przewagę punktów dostępowych Ruckus Wireless nad konkurencją. Różnice między rozwiązaniami różnych producentów były tym większe, im większa była liczba klientów podłączonych do jednego punktu dostępowego (AP). Przykładowo: dla 13 klientów przewaga AP Ruckusa nad najlepszym konkurentem wynosiła 17,8%, dla 36 klientów 39%, a dla 60 klientów 43%! Im większa liczba klientów, tym większa stawała się różnica przepustowosci pomiedzy różnymi modelami AP poszczególnych producentów. Przykładowo - dla 60 klientów różnica pomiędzy najlepiej a najgorzej wypadającym AP wynosiła aż 6 razy, choć dla testu z małą liczba klientów różnica między tymi samymi AP była minimalna.
W testach uczestniczyło wielu dostawców sprzętu, m.in. Aerohive, Aruba, CISCO, Xircom i inni. Zbadano 19 modeli AP. Praktycznie we wszystkich testach stawce przewodzą AP-eki Ruckusa.
Test jest pierwszym kompleksowym badaniem, w którym wykorzystano "mix" klientów 802.11n oraz 802.11ac, pracujących w pasmach 2,4 oraz 5 GHz. Środowisko labolatoryjne odzwierciedlało typową konfigurację "biurową". Klientami były zarówno tablety Android (Samsung) jak i IOS, a także laptopy kilku producentów (Apple, Lenovo, HP):
Testy wykazały też znaczą przewagę AP klasy Enterprise, tj. produktów Ruckus, Aruba, Aerochive, CISCO nad tańszymi rozwiązaniami.
15:czerwca
WiFi jako kluczowa część infrastruktury IT w placówkach medycznych w polskich realiach może zakrawać na SF, my jednak znamy z pierwszej ręki wdrożenia systemów obrazowania i diagnostyki szpitalnej bazujących na wydajnych sieciach WiFi. W portalu ITPro interesujący artykuł o tym jak WiFi zmienia branże usług medycznych -"How WiFi is changing the Healthcare industry".
02:czerwca
Dwa nowe artykuły techniczne w naszym serwisie:
30:kwietnia
W polskim wydaniu ComputerWorld artykul p.t.: "Wi-Fi „wrogiem” smartfona": http://www.computerworld.pl/news/401664_3/Wi.Fi.wrogiem.smartfona.html . Przegląd problematyki wdrożenia WiFi w sieciach enterprise w kontekście klientów mobilnych, jednak z potraktowaniem tematu i niektorymi tezami się nie zgadzamy, nasz komentarz (dostępny także na FB i pod artykułem) poniżej:
Dostarczamy bezpieczne rozwiązania sieciowe oraz oprogramowanie od 2001 roku. Projektujemy i wdrażamy infrastrukturę bezpieczeństwa sieciowego: systemy firewall, content security oraz systemy autoryzacji; wdrażamy infrastrukturę sieci LAN, WAN i WiFi. Nasi inżynierowie posiadają certyfikację producentów takich jak: Check Point, HPE / Aruba Networks, Juniper Networks, Palo Alto Networks, Ruckus Networks (Arris), Arista, Fortinet, Flowmon, Fudo Security, Gemalto, Sophos, Vasco, i innych a także certyfikaty CISSP i PRINCE2.
Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa
tel. +48 22 646-68-73
faks. +48 22 6063780
sprzedaż - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pomoc techniczna - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.